Mevlit Kandilinde yapılacak ibadetler okunacak dualar (Çok etkili)

0

Mevlit Kandili müslümanlar için çok önemli olan Hz Muhammed Sav’in doğum günüdür. Mevlit Kandilinde yapılacak ibadetler ve mevlit kandilinde okunacak dualar bu yüzden çok önemlidir. Çünkü edilen duaların kabul olma olasılığı çok yüksektir. Ayrıca mevlit kandilinde okunacak esmalar dan bir kısmını aşağıda sizlerle paylaştım. İnşallah dualarınız hayırlı bir şekilde kabul olur.

Mevlit kandilinde salavaı şerife ne kadar çok çekilirse duaların kabul olma olasılığı o kadar artar. Unutmayın ki hz. muhammed sav alemlere rahmet olarak yaratılmıştır. Tüm yaratılanlar onun yüzü suyu hürmetine yaratılmıştır. Onu çok anan selamet bulur. Duanızı etmeden mutlaka en az 7 tane salavat-ı şerife okuyun.

Mevlit kandilinde yapılacak ibadetler in başında abdest alıp önce tövbe ettikten sonra, 100 adet salavat-ı şerife okuyarak hz. muhammed sav’in ruhuna hediye etmek, eğer varsa istek ve ihtiyaçlarınız için 2 rekat hacet namazı kılıp ardından 100 salavat-ı şerife ve 1 yasin okuyup duanızın kabulü için muhammed sav efendimzin yüzü suyu hürmetine duamı kabul et diyerek samimiyetle Allah’a teslim olmak gerekir. Bu hayırlı gecede mutlaka ölen yakınlarınıza ve kendinizin kabir azabından korunmanız için yasin,tebareke,amme sureleri okumayı ihmal etmeyin.

Mevlit Kandilinde yapılacak ibadetler  ve mevlit kandilinde okunacak dualar

mevlit kandilinde yapılacak ibadetler

Mevlit kandilinde okunacak dualar konusunda ilk olarak estafirullah diyerek tövbe etmek gerekir. La ilahe illalah diyerek Allahın birliğini onaylamak (100 kez okunabilir), 2 ya da 4 ya da 8 rekat tövbe şükür namazı kılmak, hz muhammed in ruhuna 100 adet salavat-ı şerife okuyup onun yüzü suyu hürmetine ihtiyaçlarınızın giderilmesi için dua etmek, o gün az da olsa sadaka vermek ve onun yüzü suyu hürmetine Allahın size lütufta bulunması için dua etmek. O gün ailenizi sevindirecek güzel şeyler yapmak, hediye almak, güzel söz söylemek en büyük sadakalardandır.

Mevlit Kandilinde yapılacak ibadetler

mevlit kandilinde okunacak esmalar

Ayrıca Mevlit Kandilinde yapılacak ibadetler arasında o gün Allah rızası için oruç tutmak, küs olduklarınızla barışmak, hayvanları doyurmak,ihtiyaç sahiplerine yardım etmek çok sevaptır.,

Mevlit Kandilinde yapılacak ibadetler,mevlit kandilinde okunacak esmalar

mevlit kandilinde okunacak dualar

Mevlit Kandilinde okunacak esmalar ise mutlu bir yaşam için ya nafi, güzel bir yüz ve vücut için ya müsavvir, kısmet açıklığı için ya fettah, zenginlik için ya muğni, evlenmek için ya selam,rızık bolluğu için ya rahman, ya basitu, imanınızın artması için ya Allah okuyabilirsiniz.

Mevlit Kandilinde yapılacak ibadetler 2019

Paylaş.

Bir Yorum Yap