Haşimato Kilo Verme, Haşimato diyeti, Haşimato beslenmesi

0

Haşimato Kilo Verme, Haşimato diyeti, Haşimato beslenmesi

Haşimato Hastalığı Nedir ?

Hashimoto tiroiditi vücudumuzu mikroplardan korumak için çalışan bağışıklık sisteminin, vücudun tiroid hücrelerine saldırdığı bir bağışıklık sistemi hastalığıdır. Bağışıklık sisteminin vücudun kendi dokularına karşı savaş açtığı bu tip hastalıklara otoimmun hastalıklar denir. Nedeni tam olarak bilinemektedir. Hashimoto tipi tiroid bezi iltihabı en fazla tiroid bezi yetmezliği yapan hastalıktır. Diğer bir deyimle tiroid bezi yetmezliğinin en önemli nedeni Hashimoto tipi tiroid bezi iltihabıdır. Vücudumuz tiroid bezini yok etmek için çok miktarda anti-TPO antikoru ve anti-tiroglobulin antikoru üretir. Bu antikorlar tiroid bezine bağlanarak tiroid hücrelerini harap ederler. Bu arada tiroid bezinde birçok iltihap hücresi birikir. İltihap sonucu tiroid hücreleri tahrip olarak azalınca da bez küçülür ve hormon yapacak hücre kalmaz ve sonunda tiroid hormon yetmezliği ortaya çıkar. Bu hastalarda yıllar içinde tiroid bezi gittikçe küçülür.

haşimato beslenmesi

Haşimato Kilo Verme, Haşimato diyeti, Haşimato beslenmesi

Haşimato Kilo Verme, Haşimato diyeti,

Haşimato Belirtileri:

TİROİD YETMEZLİĞİNDE GÖRÜLEN YAKINMALAR

Orta derecede kilo alımı (5-7 kg),

Soğuğa karşı hassasiyet artışı,

Kolayca yorulma,yavaşlamış hareketler

Düzensiz ve ağır adet dönemleri,

Genç kadınlarda hamile kalmada zorlanma,

Haşimato Diyeti

Cinsel isteksizlik,

Memeden süt gelme,

Kuru cilt ve kabarık yüz,

Saç kaybı ve kaş incelmesi,

Ses kısıklığı,

Depresyon,unutkanlık

Uyku apnesi ve gün içinde uyuklama,

Kabızlık,

Yavaş kalp atışları,

Kolesterol seviyesinde artışıdır.

Haşimato Kilo Verme, Haşimato diyeti, Haşimato beslenmesi

Haşimato Kilo Verme, Haşimato diyeti,

haşimato kilo verme

Yaş ilerledikçe Hashimoto’lu hastalarda tiroid bezi yetmezliği sıklığı artar. Hashimoto’lu hastalarda lastik sertliğinde bir guatr vardır. Çok nadiren tiroid bezi sert olabilir. Tiroid bezinde ağrı veya hassasiyet yoktur.

Şimdi gelelim Haşimato Kilo verme konusuna. Troid Bezi yetersizliği doğrudan kilo alımını tetikliyor. Bu noktada Haşimato Hastaları beslenmelerine dikkat edip spor yapsalar bile ya çok yavaş kilo veriyorlar ya da hiç kilo veremiyorlar. Bu da hayat kalitelerini olumsuz etkiliyor. Haşimato besenmesi ya da Haşimato diyeti olarak doğrudan bir diyet yok ancak şekeri azaltıp hormonları dengeleyen diyetler Haşimato hastalarının kilo vermesini hızlandırıyor. Bu konuda en etkili diyet ise Ketojenik diyet. Haşimato hastaları için çok etkili olan ketojenik diyet aç kalmadan hormon dengenizi bozmadan çok hızlı kilo vermenizi sağlıyor. Peki ketojenik diyet nedir ? Ketojenik diyette ne yenir, Ketojenik nasıl uygulanır öğrenmek istiyorsanız ketojenik diyet başlığını mutlaka ziyaret edin. Çünkü bu diyeti bende uygulayıp çok iyi sonuç aldım ama ben haşimato hastalığından muzdarip değilim. Ve lütfen diyet öncesi ve diyetin birinci ayında detaylı olarak kan değerlerinize baktırın. Sonuçlar gerçekten yüz güldüren cinsten oluyor zayıflamak ve hafiflemekse harika bir duygu. Hepinize şimdiden hafif sağlıklı ve mutlu bir hayat diliyorum

Haşimato Kilo Verme,

Paylaş.

Bir Yorum Yap