Ayet El Kürsi ile Okunan Salavat, Ayet el Kürsi ile Okunan Dua

0

Ayet El Kürsi ile Okunan Salavat, Ayet el Kürsi ile Okunan Dua

Ayet-el Kürsi  çok büyük bir ayet, Bakara Suresinin 255. i ayeti olan Ayet-el Kürsi dilek için 170 ya da 313 kez okunuyor ancak daha etkili bir sonuç için yani dileğinizin çok hızlı kabul olması ya da kalp gözünüzün açılıp yüksek mertebelere ulaşmak için aşağıdaki salavat ile birlikte okunması tavsiye ediliyor. Okunma şekli şöyle. İlk gece yatsı namazından imsak saatine kadar olan bir saatte 2 rekat hacet namazı kılıp tövbe edildikten sonra hangi dilek için okunacaksa ona niyet edip, niyetiniz olana kadar her gün yatsı namazı ile imsak saatleri arasında tercihe bağlı olarak 41,100,170,313 sayılarından size uygun olanı seçip okumak tabi ayet el kürsinin ardından aşağıda vereceğim salavat-ı şerifeyi de okumanız gerekiyor yani kaç tane ayet el kürsi okuyorsanız aynı adette salavat-ı mücerrebe yi okuyorsunuz. Salavat-ı mücerrebe ve ayet el kürsinin okunuşu ve türkçesi aşağıda. Allah şimdiden dualarınızı kabul etsin.

Ayet El Kürsi ile Okunan Salavat

Ayet El Kürsi ile Okunan Salavat, Ayet el Kürsi ile Okunan Dua

Ayetl El Kürsi Okunuşu ve Türkçesi;

ALLAHü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm. Lâ te’huzühû sinetün ve lâ nevm. Lehû mâ fis-semâvâti vemâ fil erd. Menzellezî yeşfeu indehû illâ biiznihi. ya’lemü mâ beyne eydîhim vemâ halfehüm velâ yühîtûne bişey’in min ilmihî illâ bimâ şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel erd. Velâ yeûdühü hıfzuhumâ ve hüvel aliyyül azîm.

ALLAH… O’ndan başka İlah yoktur. Diridir, Kaimdir. O’nu uyuklama ve uyku tutmaz. Göklerde ve yerde ne varsa hepsi O’nundur. İzni olmaksızın O’nun Katında şefaatte bulunacak kimdir? O, önlerindekini ve arkalarındakini bilir. (Onlar ise) Dilediği kadarının dışında, O’nun ilminden hiçbir şeyi kavrayıp-kuşatamazlar. O’nun kürsüsü, bütün gökleri ve yeri kaplayıp-kuşatmıştır. Onların korunması O’na güç gelmez. O, pek Yücedir, pek büyüktür.

Ayet el Kürsi ile Okunan Dua

Ayet el Kürsi ile Okunan Dua

Salavat- I Mücerrebe Okunuşu ve Türkçesi;

“Allahümme salli ve sellim ala seyyidina muhammedin ve ala ali seyyidina muhammedin bi adedi ılmik”

Türkçesi;
Ey Allahım ! “Efendimiz Hz. Muhammed’e (S.A.V.) ve efendimiz Hz.Muhammedin (S.A.V.) aline nihayetsiz olan ilminin adedince salatu selam ve bereketler ihsan eyle

Ayet El Kürsi ile Okunan Salavat

Not:Bu tertip çok güçlü bir dilek tertibidir. Uuygulayanlar çok hızlı sonuç almaktadır. Yeterki temizliğe ve okuma sırasında kalbinizin Allah’a yönelmesine dikkat edin.

Paylaş.

Bir Yorum Yap