Whatsapp Gönderilen Mesajlar ve Videolar nasıl silinir,Geri alınır

0

Whatsapp Gönderilenn Mesajlar ve Videolar nasıl silinir

Hepimiz bazen aceleyle birilerine fotoğraf ya da video gönderiyoruz.Özellikle gönderdiğimiz mesaj ya da medya gizli bir bilgi içeriyorsa başınızı yerden yere vurmak k işten bile değil.Şimdilik gönderilen ve karşı tarafa iletilen mesajları geri almak mümnükn değil.Ancak mesaj hala yükleme aşamasındaysa yanda görülen çarpı işaretiner basarak gönderilmesini engelleyebilir ya da internet bağlantısını keserek mesajın yerine ulaşmasını engelleyerek tekrar internete bağlandığınızda mesajı silebilirsiniz

 

Peki Whatsapp’a bu özellik gelecek mi ?

Büyük ihtimalle 2017 yılında gelecek olan WhatsApp özelliklerinden olan giden mesajı silme özelliği kısa süre içerisinde aktif edilecek. WhatsApp’ın yayınlamış olduğu haberlere göre bu yıl içerisinde de gelmesi beklenen WhatsApp özelliklerinden olan giden mesajı geri alma özelliği sayesinde artık WhatsApp’ta göndermiş olduğumuz bir mesajı geri alabileceğiz.

Şuan için sadece İOS kullanıcılarının faydalanabileceği WhatsApp giden mesajı geri alma özelliği ilerleyen günlerde bütün WhatsApp kullanıcıları için geçerli olacak. Giden mesajı iptal edebilmek için mesajın üzerine uzun basmanız yeterli olacaktır, şayet kullanmış olduğunuz cihazınız Android ise bu özelliği şuan için kullanmanız mümkün değil ilerleyen günlerde gelmesi beklenen güncellemeler sonucunda artık WhatsApp’ta tıpkı Instagram’da olduğu gibi giden mesajı iptal edebileceğiz.

Kullanmış olduğunuz cihaz İOS işletim sistemine sahip ise ve sizlerde giden mesajı iptal etmek istiyorsanız ve bu özelliği bir an önce kullanmak için can atıyorsanız o halde hemen İOS için Beta 2.17.1.869 sürümünü güncellemeniz yeterli olacaktır. Android kullanıcılar adına şuan için bu özellik maalesef ki mümkün değil.

 

Whatsapp gönderilen mesajlar nasıl silinir

WhatsApp’ta giden mesajı kolaylıkla iptal edebilirsiniz, lakin bunun için biraz aceleci davranmanıza gerek yok. Henüz test aşamasında olan WhatsApp giden mesajı silme özelliği ilerleyen günlerde testlerden olumlu sonuç alırsa bütün WhatsApp kullanıcıları için yayına sokulacak gibi gözükmektedir. 2017 yılında gelmesi beklenen güncellemeler sonucunda artık WhatsApp’ta giden mesajı geri alabileceğiz.

Peki, WhatsApp’ta giden mesajı geri nasıl alabiliriz? Bunun için ilk olarak göndermiş olduğunuz mesajın üzerine uzun basın ve ardından çıkan seçeneklerde İptal et seçeneğine dokunarak giden mesajı iptal edebilirsiniz yani bir nevi giden mesajı karşı taraf okumadan geri alabilirsiniz.

Whatsapp giden videolar nasıl geri alınır

Ayrıca bir diğer güncellemelerde gelmesi beklenen bir diğer mesaj ise giden WhatsApp mesajını düzenleme özelliği ile artık WhatsApp çok dinamik bir yapıya ulaşmış olacak ve 2017 yılında yine popülerliğini büyük bir oranla korumaya devam edecek.

 

Whatsapp gönderilen videolar nasıl silinir geri alınır

15.12.2016 tarihinde En son gelen Android Beta güncellemesinde maalesef ki bu özellik aktif halde değildir. Kısa sürede Android kullanıcılar için de gelmesi beklenen bu özellikten bir an önce haberdar olmak istiyorsanız bizleri sosyal medya üzerinden takip etmeyi unutmayın. Ve ayrıca sağ alt köşede yer alan abonelik işlemlerinizi yaptırmayı unutmayın.

Whatsapp giden mesajlar nasıl geri alınır

Paylaş.

Bir Yorum Yap