Kaş Şekilleri,Kaş boyama video ,Yüze göre kaş şekilleri

0

 Yüze göre kaş şekilleri

Son dönemlerde kaşlara olan ilgi daha da yoğunlştı birçok kozmetik markası kaş boyama ve şekillendirme ürünleri ile kaş şekillerini başka bir boyuta taşıdı.Peki ama hangi yüze göre hangi kaş şekli uygundur ?

Kaş Şekilleri,Kaş boyama video

Yuvarlak yüz tipi

Eğer yuvarlak yüz tipine sahipseniz, yüzünüzün daha uzun görünmesini sağlayacak bir kaş modelini tercih etmelisiniz. Düz modeller yüzünüzün şeklini ortaya çıkaracağı için mümkün olduğunca kavisli bir kaş modeli sizin için çok daha uygun olacaktır.

Uzun yüz tipi

Eğer uzun bir yüz tipine sahipseniz, yüzünüzün uzunluğunu gizleyecek bir model tercih etmelisiniz. Kavisli kaşlar yüzünüzün şeklini ortaya çıkaracağı için sizin düz, mümkünse kavissiz kaş modellerini tercih etmeniz çok daha doğru olabilir.

kaş şekillendirme kaş boyama video

kaş şekillendirme kaş boyama video

Kare yüz tipi

Kare yüz tipine sahipseniz, hatlarınız itibarıyla sert bir ifadeniz var demektir. Kaşlarınızı fazla ince tutmamalı, ifadenizi yumuşatmak içinde kaşlarınızın uç kısımlarına doğru hafif bir kavis vermelisiniz.

Kaş şekillendirme videosu

Eğer kalp şeklinde bir yüze sahipseniz, çenenizi kalbin ucu, kaşlarınızı da üst kısımları gibi hayal edin ve kaşlarınızı “hilal” tabir edilen şekli verin. Son dönemde ince kaşlardan çok doğal görünümlü kaşlar tercih ediliyor. Bu sebeple kaşlarınıza bu şekli verirken fazla inceltmemenizi tavsiye ediyoruz.

Oval yüz tipi

Eğer oval yüz tipine sahipseniz, söz konusu kaşlarınız olduğunda da çok şanslısınız. Çünkü yüz hatlarınızın orantılı dağılımı istediğiniz kaş modelini kullanmanıza son derece elverişli. Yine de hafif kavisli bir kaş modeli, çok daha hoş bir ifadeye sahip olmanızı sağlayabilir. Elbette size de kaşlarınızı fazla inceltmemenizi öneriyoruz.

Kaş boyama biçimlendirme video

Kalp yüz tipi

Kaş nasıl şekillendirilir gelin videolu uygulamaya gözatalım

Paylaş.

Bir Yorum Yap