Gözlük Hakkı Sorgulama 2016,Gözlük hakkım var mı ?

1

Gözlük Hakkı sorgulama sgk-ssk 2016,Gözlük hakkım var mı sorgulama ,

SGK gözlük hakkı sorgulama iki yolla yapılmaktadır. SMS yollayarak veya e-Devlet şifrenizi kullanarak.

SMS

SGK hizmetlerini zaman kaybetmeksizin yerine getirmek, vatandaşın mağdur olmasını engellemek, sosyal güvenlik sisteminin işleyişini ve güvenilirliğini, doğruluğunu en üst düzeyde sağlamak ve Kurumun vatandaşa verdiği hizmet sonuçlarının bildirimini  kolay ve çabuklaştırmak için geliştirilen bilişim sistemi olup SMS yoluyla ilgililerin cep telefonlarına hizmet sonuçlarının bildirilmesi işlemidir.
 
SGK’nın yürüttüğü önemli faaliyetlerden olan provizyon ve aylık ödemelerde otokontrolün sağlanması, vatandaşın kurumla olan işlemlerinde SMS ile bilgilendirilmesi, vatandaş memnuniyetinin artırılması, hizmetlerin çabuklaştırılması, zaman ve iş gücü kayıplarının önlenmesi ile tebligat zorunluluğu bulunmayan yazışmalarda posta giderlerinin azaltılmasını sağlar.
 gözlük


Kullanıcıların, SGK web sayfası E-SGK/SMS Bilgilendirme butonu altında  yer alan  SMS Hizmetleri için Bilgi Giriş ve Güncelleme seçeneğinden giriş yapmaları gerekmektedir.

http://uyg.sgk.gov.tr/IletisimBilgileri/jsp/IletisimBilgileriSorgula.jsp )

İletişim ve kişisel bilgilerini SGK veri tabanına giriş yapan işveren iştirakçi ve hak sahiplerine hizmet sonuçları SMS ile ücretsiz bildirilecektir.

E-devlet şifrenizi kullanarak SGK gözlük hakkı sorgulamanızı yapabilirsiniz. ( www.turkiye.gov.tr )
SGK Gözlük Hakkı Sorgulama – SGK Gözlük Hakkı Kaç Yılda Yenilenir?

E-Devlet Gözlük Hakkı Sorgulamak için Tıklayınız

Gözlük cam ve çerçeveleri kaç yılda bir yenilenir?

Gözlük camı ve çerçevesi 3 (üç) yılı geçmeden yenilenmez. Ancak görmede 0.5 diyoptrilik (optikte bir merceğin, cisimlerden gelen ışını kırma gücünü ifade eder) değişiklik olması halinde süresinden önce gözlük camı yenilenebilir.
Büyüme ve gelişme çağındaki (18 yaşını doldurmuş ancak 19 yaşından gün almamış olan) çocuklara kullanılması gerekli görülen gözlük cam ve çerçevesinin çocuğun büyüme ve gelişmesi nedeni ile kullanılamadığı ve yenilenmesi gerektiğinin sağlık kurulu raporu ile belgelenmesi koşuluyla süresinden önce yenilenir.

Paylaş.

1 Yorum

Bir Yorum Yap