2014-2015 Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Atamaları

1

2014 öğretmen atamaları ne yazık ki öğretmen adaylarını tatmin edemedi. Ataması yapılmayan öğretmenlerden biri olan sosyal bilgiler öğretmenliği atamaları olacak mı merak ediliyor. Atanamayan sosyal bilgiler öğretmenleri ne yapacak gibi detaylar yazımızda mevcuttur.

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Atamaları
Konuyu Meclise taşıyan Milletvekili Mehmet Volkan CANALİOĞLU, verdiği soru önergesinde; Atanamayan 18.080 ve 2013 mezunlarıyla beraber sayıları 23 bini aşmış olan Sosyal Bilgiler Öğretmenlerinden 2011 yılında 245, Eylül 2014 yılında ise 727 kişinin atamasının yapıldığını belirterek, ataması yapılmayan Sosyal Bilgiler öğretmenlerle ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI’ya şu soruları sordu:

sosyal_bilgiler_ogretmenligi_atamalari

1- 23 Bin mezunu bulunan Sosyal Bilgiler Öğretmenlerinin; 2011 yılında 245 kişi ve 2014 yılında 727 kişi olan atama sayılarını yeterli buluyor musunuz?

2- Bakanlık olarak; Eylül 2014 atamaları sonucunda Ülke genelinde Sosyal Bilgiler Öğretmeni açığı kapanmış mıdır, hala Sosyal Bilgiler Öğretmeni açığı var ise tekrardan bir atama yapmayı düşünüyor musunuz ?

Paylaş.

1 Yorum

  1. Gerçekten sosyal bilgiler atamaları içler acısı bir hal almıştır.Bekleyen binlerce sosyal bilgiler öğretmenleri duruken yüzlerle ifade edilen komik sosyal bilgiler öğretmeni ataması yapılmaktadır.Her sene de atanma daha da zorlaşmıştır.Aşağı yukarı 15 bin civarı sosyal bilgiler öğretmeni atanmayı beklemekte ve her yıl da 3 bin civarı üniversitelerden sosyal bilgiler öğretmeni adayı mezun olmaktadır.Durum böğle olunca öğretmenliğe atanama bir kurtlar sofrası haline gelmiştir.Binlerce öğretmen adayı günleri bırak yıllarca bu sınava gece gündüz demeden çalışmakta.Artık durum psikolojik hastalık boyutlarına kadar ulaşmaya başlamıştır.Çevremizde de tanık olduğumuz gibi 3- 4 sene atanamayan ve konuştuğumuzda artık bu iş olmayacak gibi sözler sarf eden arkadaşlar sıkca rastgelmek mümkün.Bu durumda isnasın yüreğinin sızlamaması olanaksız

Bir Yorum Yap